بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مصرف مولتی ویتامین در دوران بارداری خطر ابتلا به اوتیسم در کودک را کم می کند

مصرف مولتی ویتامین در دوران بارداری خطر ابتلا به اوتیسم در کودک را کم می کند
تحقیقات جدید نشان می دهد مصرف  مکمل های مولتی ویتامین در مراحل اولیه بارداری با کاهش خطر ابتلا به اختلال اوتیسم در کودکان در ارتباط است.

اختلال طیف اوتیسم (ASD) شامل تعدادی از شرایط، از جمله سندرم اسپرگر است که بر تعامل اجتماعی، ارتباطات، علایق و رفتار فرد تاثیر می گذارد. برآورد شده است که حدود 1 در هر 100 نفر در انگلستان دارای ASD است. اغلب پسران بیشتری با این شرایط نسبت به دختران تشخیص داده می شوند.

تحقیقات نشان می دهد که ASD به احتمال زیاد در رحم ایجاد می شود و رژیم مادر در دوران بارداری می تواند در آن تاثیر گذار باشد. اما نتایج حاصل از مطالعات قبلی ناسازگار بوده اند، و نشان می دهد که عوامل دیگری مانند سلامت کلی مادران نیز  نقش مهمی در ابتلا به این بیماری ایفا می کند.

بنابراین یک تیم تحقیق بین المللی برای ارزیابی اینکه آیا مکمل های حاوی ریز مغذی ها در دوران بارداری با کاهش خطر ASD همراه است، شروع به مطالعه کردند. آنها تحقیقات خود را بر روی 273107 زن و فرزند آنها انجام دادند.

پس از بررسی ها محققان دریافتند که مصرف مولتی ویتامین با یا بدون آهن و/ یا فولیک اسید اضافی همراه با احتمال پایین تر ASD کودک مبتلا به اختلال ناتوانی نسبت به مادرانی است که از اسید فولیک، آهن و مولتی ویتامین استفاده نمی کنند.

اما هیچ شواهدی وجود نداشت که نشان دهد مصرف آهن یا فولیک اسید با کاهش خطر ابتلا به ASD همراه باشد.

نتایج این تحقیق در تاریخ 4 اکتبر 2017 در مجله BMJ به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Multivitamins in pregnancy may be linked to lower autism risk in children

www.sciencedaily.com..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مولتی ویتامین، بارداری، باروری، فولیک اسید، فولات، اوتیسم، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد