بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مروری بر نقش ویتامین های A، C و E در درمان بیماری آلزایمر

مروری بر نقش ویتامین های A، C و E در درمان بیماری آلزایمر
بیماری آلزایمر که یک بیماری نوروژنیک مزمن است که به تدریج در سرتاسر دنیا در حال پیشرفت است و امروزه به یک نگرانی جدی در مورد سلامتی انسانها تبدیل شده است.

از لحاط بالینی، زوال شناختی و دمانس پیشرفته مهمترین مشخصه های بیماری آلزایمر هستند در حالی که از لحاظ پاتولوژیکی نشانه های دیگری نیز برای این بیماری معرفی می شوند.

در مطالعه ای که اخیرا توسط محققان هندی انجام شد، پیشنهاد شده است که استرس اکسیداتیو یکی از حیاتی ترین فاکتورهای خطری است که پتانسیل این را دارد که به بیماری آلزایمر توسعه پیدا کند.

براساس مطالعات مشخص شده است که استرس های اکسیداتیو ایجاد گونه های فعال اکسیژنی می کند که این گونه ها قابلیت این را دارند که باعث افزایش برخی ناهنجاری های ساختاری و عملکردی در سلول های گلیال مغز شوند که این اتفاق می توانند با پیشرفت بیشتر باعث زوال شناختی و در نهایت دمانس شود.

مطالعات علمی ثابت کرده اند که برای محدود کردن این استرس های اکسیداتیو در سلول های گلیال مغزی، آنتی اکسیدانها تاثیر بسیار زیادی دارند.

براساس مطالعه انجام شده توسط محققان هندی مشخص شد که ویتامین های A، C و E آنتی اکسیدانهایی هستند که اخیرا به شکل روزافزونی به عنوان یک درمان کمکی برای بیماری آلزایمر استفاده شده اند.

آنها در این مطالعه جدیدترین شواهد و تاثیرات درمانی ویتامین های A، C و E را به عنوان آنتی اکسیدان در پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر مرور کردند.

این مطالعه در تاریخ 3 اکتبر 2017 در مجله Journal of Medical Research and Innovation  به چاپ رسید.


منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


ACE Alzheimer’s: The Role of Vitamin A, C and E (ACE) in Oxidative Stress induced Alzheimer’s Disease

Journal of Medical Research and Innovation, Published: Oct 3, 2017.
..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، آلزایمر، ویتامینA، ویتامینC، ویتامینE، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد