بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آشنایی با خواص دارویی گریفونیا: یک منبع گیاهی مناسب برای 5-هیدروکسی تریپتوفان

آشنایی با خواص دارویی گریفونیا: یک منبع گیاهی مناسب برای 5-هیدروکسی تریپتوفان
گریفونیا سیمپلیسیفولیا (Griffonia simplicifolia) گیاهی است بوته ای که در غرب و مرکز افریقا رشد می کند. این گیاه به عنوان بزرگترین منبع برای 5-هیدروکسی تریپتوفان شناخته می شود. دانه های این گیاه حتی تا حدود 20 درصد وزن آن نیز دارای 5-هیدروکسی تریپتوفان هستند.

مطالعاتی که بر روی گیاه گریفونیا انجام شده است پیشنهاد داده اند که اگر از آن به عنوان یک مکمل گیاهی استفاده شود می تواند معادل استفاده از مکمل های 5-هیدروکسی تریپتوفان در نظر گرفته شود.

با این وجود مطالعات بیشتری نیاز است تا این تاثیر ثابت شود. ممکن است در این گیاه ترکیبات فعال بیولوژیکی دیگری نیز هنوز بصورت ناشناخته وجود داشته باشند.

در مورد دوز مصرفی گیاه گریفونیا در انسان نیز هنوز مطالعات بیشتری باید انجام شود. براساس تحقیقات انجام شده دوزهای مجاز آن برای انسان 275 تا 450 میلی گرم است (معادل 55 تا 90 میلی گرم 5-هیدروکسی تریپتوفان).

از کاربرد های دارویی این گیاه می توان به استفاده از آن به عنوان آفرودیزیا (افزایش دهنده میل جنسی) و اهداف آنتی بیوتیکی و به عنوان دارویی برای درمان اسهال، استفراغ و درد شکمی اشاره کرد. از برگ های آن برای التیام زخم ها و از عصاره برگ های آن برای درمان بیماری های مثانه و کلیه استفاده می شود.

همچنین تحقیقات اخیر نشان داده اند که از این گیاه می توان برای درمان اضطراب و افسردگی، بی خوابی، میگرن و سردرد، و همچنین برای تنظیم اشتها با هدف کاهش وزن در بیماران چاق استفاده کرد.

تمام خواص داروی مشاهده از این گیاه به محتوای  5-هیدروکسی تریپتوفان در آن نسبت داده می شود.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Griffonia simplicifolia

examine.com..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، گریفونیا، 5-هیدروکسی تریپتوفان، اضطراب، افسردگی، بی خوابی، میگرن، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد