بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

روش هایی مفید برای درمان برونشیت

روش هایی مفید برای درمان برونشیت
گاهی عفونت مجاری تنفسی فوقانی وخیم تر می شود و دیگر نام آن فقط یک سرماخوردگی نیست. شما سرفه می کنید و  احساس تنگی نفس می کنید. ممکن است شما نام این وضعیت را ندانید اما پزشک شما آن را برونشیت حاد می نامد. این بیماری به نظر می رسد ترسناک است، اما معمولا زیاد جدی نیست و اغلب اوقات شما به آنتی بیوتیک نیاز ندارید، زیرا در اکثریت موارد از عفونت ویروسی مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا حاصل می شود.

برونشیت باعث می شود که لوله های برونشینی (که هوا را به ریه ها می برند) ملتهب و پر از مخاط شوند. این قضیه موقت است و بیشتر افراد در عرض یک هفته تا 10 روز احساس بهبود می کنند، اما سرفه شما ممکن است چندین هفته باقی بماند.

خوشبختانه، بسیاری از داروهای خانگی برای برونشیت وجود دارد که می تواند علائم و رنج شما را کاهش دهد. در این مقاله به برخی از این روش های درمانی ساده اشاره می شود.


1-کمی استراحت کنید


هنگامی که شما با یک عفونت مبارزه می کنید، بدن شما زمان بیشتری را برای استراحت می خواهد. ممکن است از سخت کار کردن فاصله بگیرید اما این ضروری است.

کارشناسان می گویند برای حفظ یک سیستم ایمنی سالم شما نیاز به خواب مناسب دارید. مطالعه ای در سپتامبر 2015 که در مجله Sleep منتشر شد، نشان داد افرادی که محروم از خواب هستند، نسبت به افرادی که 7 ساعت خواب را تجربه می کنند بیشتر در مقابل  ویروس های سرماخوردگی آسیب پذیرند. این قضیه بسیار مهم است زیرا ابتلا به سرماخوردگی اغلب پیشگامی برای برونشیت است.


2-آب زیاد بنوشید


در هنگام مبارزه با برونشیت، به اندازه کافی آب بنوشید. این کار به کاهش مخاط و خارج شدن راحت تر آن از بدن کمک می کند. اگر شما در حال مبارزه با تب هستند، ممکن است در حال حاضر دچار کمبود آب باشید، بنابراین باید مایع از دست رفته را جایگزین کنید. آب خوب است، اما مایعات گرم ممکن است بیشتر تسکین دهنده باشد. (از نوشیدنی های الکلی و کافئین اجتناب کنید، که می تواند آب بدن شما را کمتر کند)


3-از  داروهای طبیعی و گیاهی استفاده کنید


برخی از گیاهان اثرات دارویی دارند که برای غشاهای مخاطی ملتهب دستگاه تنفسی آرام بخش هستند. به عنوان مثال ریشه شیرین بیان و پوست درخت گیلاس وحشی (Prunus serotina). فروشگاه های مواد غذایی-بهداشتی این گیاهان را در فرمولاسیون های متعدد شامل عصاره های مایع، پودر و چای نگهداری عرضه می کنند.

برملائین (Bromelain)، یک آنزیم موجود در آناناس، در کاهش التهاب موثر است. همچنین با سرفه کردن می تواند به دفع خلط کمک کند.

ریشه زنجبیل نیز گزینه مناسبی است زیرا خلط را کم کرده و به دفع آن کمک می کند.


4-عسل را به آبلیمو اضافه کنید


عسل دارای خواص ضدباکتریایی است و تلفیق آن با لیمو می تواند باعث تسکین غشاهای مخاطی تحریک شده می شود.


5-غذاهای تند بخورید


غذاهای تند می تواند به ترشح برونشیتی شما کمک کند.


6-از بخار استفاده کنید


بخار استنشاقی به طور گسترده ای برای خارج کردن موکوس و کاهش خس خس سینه توصیه می شود. شما می توانید از یک رطوبت هوا یا بخارساز گرمایی استفاده کنید، و به تجهیزات فانتزی نیاز ندارید. در حین تنفس در رطوبت گرم، می توانید از یک حوله بر روی سر خود استفاده کنید. این را چند بار در روز تکرار کنید.

اضافه کردن چند قطره از عصاره اکالیپتوس به بخار می تواند در باز کردن راههای تنفسی بسیار مفید باشد.


7-آب نمک قرقره کنید


این کار می تواند آلودگی های تنفسی را به شکل موثری کاهش دهد.


8-سوپ مرغ بخورید



9-سیگار کشیدن را متوقف کنید

10-ویتامین D بیشتری مصرف کنید


آیا می خواهید از ابتلا به برونشیت در آینده جلوگیری کنید؟ مصرف  ویتامین D خود را افزایش دهید.

مطالعات مشاهداتی نشان می دهد که ارتباطی بین سطح ویتامین D کم و عفونت های مکرر و شدید دستگاه تنفسی فوقانی در کودکان و بزرگسالان وجود دارد.



منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


Home Remedies for Bronchitis That Might Finally Ease Your Cough

www.health.com..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنید



کلید واژه ها

مکمل غذایی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد