بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

لارنژیت: علائم، روش های تشخیص و درمان آن

لارنژیت: علائم، روش های تشخیص و درمان آن
لارنژیت چیست ؟

لارنژیت التهاب تارهای صوتی و یا حنجره می باشد که موجب گرفتگی صدای شما می شود . لارنژیت به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود که در اکثر موارد نوع کوتاه مدت آن دیده می شود که شخص ظرف مدت دو هفته به سرعت بهبود پیدا می کند.

علائم لارنژیت طولانی مدت یا مزمن بیشتر از دو هفته طول می کشد . بنابراین در صورت تداوم علائم به مدت بیشتر از دو هفته که ممکن است ناشی از مشکلات جدی باشد مراجعه به پزشک ضروری است.


علل ایجاد لارنژیت :

1-سرما شایع ترین علت ایجاد لارنژیت است.

2-بیماری ریفلاکس معده به مری

3-استفاده بیش از حد از صدا مثل هلهله کردن در رویدادهای ورزشی

4-تحریک تارهای صوتی از طریق آلرژی و یا مصرف سیگار

5-استفاده از داروهای استنشاقی استروئیدی مثل داروهای مورد استفاده در بیماری آسم

ریفلاکس اسید معده به مری شایع ترین علت لارنژیت مزمن است اما لارنژیت مزمن می تواند ناشی از مشکلات جدی از قبیل آسیب های عصبی، زخم ها، پولیپ ها، سرطان و یا ندول های سخت و ضخیم در طناب صوتی باشد. طناب صوتی از طریق لرزش باندهای صوتی در حنجره صدای شما را تولید می کند.

علائم لارنژیت :

علامت اصلی لارنژیت گرفتگی صدا  و گوش خراش شدن صدا می باشد. حتی ممکن است که شما صدای خود را کاملا از دست بدهید. سایر علائم شامل خشکی و یا زخم در ناحیه ی گلو، سرفه کردن و بلع دشوار  می باشد.

تشخیص لارنژیت :

معاینه فیزیکی پزشک از طریق لمس نواحی حساس لنفاوی و چک کردن بینی، دهان و یا گلو روش تشخیصی لارنژیت است.

در صورت تداوم علائم به مدت بیش از دو هفته و یا بدون دلیل قبلی پزشک ممکن است شما را به یک متخصص ارجاع دهد و پزشک متخصص از طریق بررسی طناب صوتی شما تشخیص می دهد که لارنژیت شما به طور خود به خود بهبود میابد و یا نیازمند درمان و مراقبت است.

نحوه  درمان :
در اکثر موارد  شما به درمان خانگی نیاز دارید. به صدای خود استراحت دهید به آرامی صحبت کنید اما نجوا نکنید چون نجوا کردن سبب تحریک بیشتر طناب صوتی شما می شود.

 با تلفن و یا با صدای بلند صحبت نکنید.

در صورت داشتن سرفه خشک استفاده از داروهای ضد سرفه میتواند کمک کننده باشد.

 از طریق مرطوب کننده ها و یا دستگاه بخار ساز رطوبت خانه را افزایش دهید.

 مایعات فراوان بنوشید

 از سیگار کشیدن و یا مجاورت با افراد سیگاری پرهیز کنید.

لارنژیت مزمن به مراقبت بیشتری نیاز دارد به طور مثال در صورتی که لارنژیت ناشی از نوع صحبت کردن شما باشد ممکن است تمرین کردن در نوع صحبت کردن شما به بهبود زخم در ناحیه حنجره و ترک عادت هایی که موجب لانژیت میشود کمک کند.

 در صورت داشتن پولیپ و یا زخم در طناب صوتی  ممکن است که جراحی ضروری باشد.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Laryngitis - Topic Overview

www.webmd.com..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، لارنژیت، التهاب، گرفتگی صدا، ریفلاکس معده، سرطان، پولیپ، زخم، گرگرفتگی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد