بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آشنایی با خواص دارویی بید سفید: گیاهی آرام بخش

آشنایی با خواص دارویی بید سفید: گیاهی آرام بخش
داروی گیاهی تهیه شده از پوست درخت بید، شامل پوست چندین نوع درخت بید، از جمله بید سفید یا  بید اروپایی، بید  سیاه یا بید مشگ  ، کراک  بید، بید  بنفش و چند نوع بید دیگر است. در واقع پوست انواع درخت بید به عنوان  دارو استفاده می شود.


پوست بید مانند آسپیرین عمل می کند، از این رو برای درمان انواع درد، از جمله سردرد، درد عضلانی، گرفتگی عضلات، آرتریت روماتوئید (RA)، استئوآرتریت، نقرس و بیماری ستون فقرات به نام اسپیندیلیت انکیلوزین (ankylosing spondylitis) استفاده می شود.


پتانسیل تسکین درد و آرام بخشی پوست بید در طول تاریخ به رسمیت شناخته شده است. پوست بید به طور مرسوم در زمان  بقراط استفاده می شد، زمانی که به  مردم توصیه می شد آن را بر روی پوست خود بگذارند تا درد و تب را کاهش دهند.


پوست بیدا هم چنین برای درمان تب، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و کاهش وزن استفاده می شود.


سالیسیلین، ماده فعال در پوست بید، به نظر می رسد که در مرگ آهنگساز، لودویگ فون بتهوون نقش داشته است. ظاهرا، بتهوون مقدار زیادی از سالیسیین را قبل از مرگش بلعیده است. گزارش کالبد شکافی او اولین مورد ثبت شده در نوع خاصی از آسیب کلیه است که می تواند توسط سالیسیلین ایجاد شود. پوست بید یک ماده شیمیایی به نام سالیسین دارد که شبیه آسپرین است.

به نظر می رسد که  استفاده از پوست بید سفید به مدت یک هفته کمر درد را بهبود می دهد در مورد کاهش وزن تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده از پوست بید در ترکیب با چند گیاه دیگر باعث کاهش وزن در افراد دارای اضافه وزن و چاق می شود.


استئوآرتریت: تحقیقات در مورد تاثیر عصاره پوست بید برای استئوآرتریت موجب ایجاد نتایج متناقض شده است. برخی تحقیقات نشان می دهد که این  گیاه می تواند درد استئوآرتریت را کاهش دهد، در حالی که سایر تحقیقات اثری نداشته اند.


 آرتریت روماتوئید (RA): تحقیقات اولیه نشان می دهد که عصاره پوست بید برای آرتریت روماتوئید موثر نیست.


هشدارهای ویژه:

پوست بید  اغلب  زمانی که به صورت خوراکی برای مدت کوتاهی (تا 12 هفته) مصرف می شود، احتمالا بسیار ایمن است. اما در برخی موارد ممکن است  باعث ناراحتی معده و ناراحتی دستگاه گوارش می شود. همچنین می تواند باعث خارش، بثورات و واکنش های آلرژیک، به ویژه در افرادی که آلرژی به آسپرین دارند شود.

همچنین استفاده از آن توسط مادران باردار و شیرده و کودکان نیز توصیه نمی شود.

اختلالات خونریزی: پوست بید سفید  سبب افزایش خونریزی در افراد مبتلا به اختلالات خونریزی می شود.

بیماری کلیه: پوست بید  ممکن است جریان خون را از طریق کلیه ها کاهش دهد، که ممکن است در برخی افراد منجر به نارسایی کلیه شود. اگر مبتلا به بیماری کلیوی هستید، از پوست بید استفاده نکنید.


حساسیت به آسپیرین: افراد مبتلا به آسم، زخم معده، دیابت، نقرس، هموفیلی، کمبود  پروترومبین خون  یا  بیماری کبدی یا کلیوی  ممکن است حساس به آسپرین و همچنین پوست بید باشد.

جراحی: پوست بید می تواند لخته شدن خون را کاهش دهد. یک نگرانی وجود دارد که می تواند موجب خونریزی بیش از حد در طول و بعد از جراحی شود. حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی برنامه ریزی شده  استفاده از پوست بید را متوقف کنید.


تداخل های دارویی: داروهایی که لخته شدن خون را کاهش می دهند (داروهای ضد انعقاد / ضدپلاکت ) با بید سفید  تداخل دارند. پوست بید سفید ممکن است لخته شدن خون را کاهش دهد. مصرف آن  با داروهایی که لخته شدن را آهسته میکنند نیز ممکن است موجب کبودی و خونریزی شود.


برای درمان کمر درد از عصاره پوست بید که حاوی 120 تا 240 میلی گرم سالیسین است استفاده شده است. دوز بالای 240 میلی گرم ممکن است موثرتر باشد.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

WILLOW BARK: Uses, Side Effects, Interactions and Warnings

www.webmd.com..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، بید سفید، آرامبخش ها، بیماری کبد، بیماری کلیه، خارش، آلرژی، آسپیرین، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد