بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

داروهای گیاهی برای کاهش تب

داروهای گیاهی برای کاهش تب
تعدادی از گیاهان دارویی وجود دارد که سابقه طولانی در استفاده از آنها به عنوان درمان طبیعی برای تب گزارش شده است.  همچنین ترکیبات گیاهی سنتی دیگری هستند که برای طعم و مزه مفید هستند و در صورت ابتلا به تب و لرز  مزایای زیادی دارند.

در طب سنتی جامع، گیاهان دارویی برای کاهش تب مورد استفاده قرار نمی گیرند، مگر اینکه در درمان عفونت یا التهاب که موجب تب می شود، نیز کارایی مثبتی داشته باشد.

به جز در مواردی که تب بسیار طولانی است، اگر تب سرکوب شود، فرد مزایای سیستم دفاع طبیعی بدن را از دست می دهد و بیماری ممکن است طولانی تر ادامه یابد. بنابراین، گیاه شناسان سعی می کنند از گیاهان دارویی استفاده کنند که از سیستم ایمنی بدن حمایت می کنند و سایر فرآیندهای پاکسازی بدن را بهبود می بخشد.

در حالی که آسپیرین و ترکیبات شیمیایی آن در معده به سختی مدیریت می شوند، سالیسیین یافت شده در گیاهان تقریبا به اندازه استیل سالیسیلیک اسید (آسپرین) قوی نیست و عملکرد گیاهان برای کاهش تب، بسیار متفاوت از آسپیرین مصنوعی است. مانند آسپیرین، گیاهان دارویی می توانند به عنوان مهارکننده های پروستاگلاندین ها  که باعث التهاب هستند شوند.

گیاهان دارویی حاوی سالیسین (گیاهان شبیه آسپیرین) هرگز نباید برای درمان تب در کودکان و یا افرادی که آلرژی به آسپرین دارند استفاده شود. تعدادی از گیاهان و گیاهان دارویی که داروی سالیسین را ندارند هنوز به عنوان یک درمان طبیعی برای تب موثرند.

در ادامه به تعدادی از گیاهان دارویی مفید برای کاهش تب اشاره می شود:

1-بید سفید
بید سفید برای هزاران سال توسط پزشکان چینی استفاده شده است. چای تهیه شده از پوست بید سفید شاید شناخته شده ترین درمان طبیعی برای تب و درد باشد.

2-عروس چمن زار
عروس چمن زار منبع بسیار خوبی برای سالیسین است اگرچه کمتر از بید سفید شناخته شده است. این گیاه یک درمان بسیار عالی برای تب است و نیز برای افرادی که از درد رماتیسم رنج می برد. بر خلاف آسپرین، در معده ملایم است و برخی از گیاه شناسان آن را به عنوان یکی از بهترین داروهای گیاهی برای بیماری های گوارشی در نظر گرفته اند.

3-بومادران
یک گیاه استاندارد است که برای درمان چرک، حذف سموم و کاهش تب استفاده می شود. این گیاه حاوی اسید سالیسیلیک است و باعث عرق کردن بیشتر بوسیله باز کردن منافذ می شود.

4-آقطی
چای تهیه شده از گل های آقطی به عنوان یک درمان طبیعی برای سرماخوردگی و آنفلوآنزا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چای یا تنتور آن به عنوان درمان برای تب بالا در کودکان بسیار ارزشمند است.

5-نعنا
نعنا به عنوان یک داروی گیاهی برای تب، ارزشمند است. این گیاه حاوی مزایای اضافه شده برای سیستم گوارش و عصبی نیز هست که باعث کاهش اضطراب و تنش می شود.

6-زنجبیل
ریشه زنجبیل یک افزایش دهنده تنفس مفید گیاهی است که به عنوان درمان طبیعی برای تب نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب یک محرک طبیعی گردش خون محیطی است.

7-بابونه
بابونه ضد التهاب، واژینوز، آرامبخش، ضدعفونی کننده و یک داروی گوارشی است. این گیاه سابقه طولانی در درمان تب، میگرن و آرتریت دارد.

8-اکیناسه
اکیناسه یکی از رایج ترین گیاهان دارویی برای عفونت و تب است. این دارو به عنوان یک داروی ضد ویروسی، ضد میکروبی و محرک ایمنی محسوب می شود که می تواند در همه سنین از جمله کودکان استفاده شود.منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:Medicinal Herbs for Reducing Fever

www.herbal-supplement-resource.com..


مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد