بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

شیوع شدید کمبود ویتامین D در بین جمعیت ایران

شیوع شدید کمبود ویتامین D در بین جمعیت ایران
پیشگیری از شیوع کمبود ویتامین D و اصلاح آن در هر جامعه ای نیازمند بررسی دقیق وضعیت حاضر  ویتامین فوق و شناسایی فاکتورهای خطرناک برای کمبود آن در هر ناحیه است.
u
در مطالعه ای گروهی که اخیرا توسط محققانی از دانشگاههای مختلف ایرانی انجام شد، وضعیت ویتامین D در بین جمعیت ایرانی مورد بررسی قرار گرفت.

این مطالعه یک تحقیق مروری بود که در آن بررسی کاملی بر تمام تحقیقاتی که بین سالهای 2000 تا 2016 در این زمینه به چاپ رسیده بود، انجام شد. برای این کار از داده های ملی بسیار زیادی از منابع مختلف کمک گرفته شد.

در مجموع این گروه 48 مطالعه انجام شده در این زمینه را به دقت مورد ارزیابی قرار دادند و متوجه شدند که در این مطالعات 18531 نفر در کل دارای کمبود ویتامین D هستند.

بر اساس بررسی های دقیق تر مشخص شد که شیوع کمبود ویتامین D در بین زنان، مردان و زنان باردار ایرانی به ترتیب 61/90 درصد، 45/64 درصد و 60/45 درصد است.

علاوه بر این، نتایج این آنالیز نشان داد که شیوع کمبود ویتامین D در ایران بستگی به ناحیه سکونت افراد داشته و در نواحی مختلف نرخ آن متفاوت است.

این نتایج نشان داد که کمبود ویتامین D در بین جمعیت ایرانی بسیار شایع و نگران کننده است و باید برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شود.

نتایج این تحقیق اخیرا در مجله Iranian Journal of Medical Sciences به چاپ رسید.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

High Prevalence of Vitamin D Deficiency among the Iranian Population: A Systematic Review and Meta-Analysis

Iranian Journal of Medical Sciences, Accepted: 18 December 2016...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، ویتامینD، کمبود آهن، زنان باردار، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"
بسته های ویژه خبری :

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد