بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

مطالعه کارایی و عوارض جانبی جینکوبیلوبا در درمان اختلال شناختی و جنون

مطالعه کارایی و عوارض جانبی جینکوبیلوبا در درمان اختلال شناختی و جنون
تحقیقات بر روی عصاره گیاه جینکوبیلوبا از سالها قبل شروع شده و در سالهای اخیر به شدت توسعه پیدا کرده است. براساس همین تحقیقات مشخص شده است که عصاره این گیاه خواص بیولوژیکی و دارویی گوناگونی داشته و در درمان اختلالات مختلف قابل استفاده است.

با وجود این یافته ها، هنوز عده ای اعتقاد دارند که مزایا و عوارض جانبی عصاره جینکوبیلوبا در درمان اختلالات شناختی و جنون با هم در تضاد هستند و مشخص نیست که استفاده از این گیاه در درمان اختلالات فوق موثر است یا خیر.

در مطالعه ای که در سال 2015 انجام شد، شواهد جدید در مورد اثرات مفید و عوارض جانبی عصاره استاندارد جینکوبیلوبا در درمان اختلالات شناختی و جنون بررسی شد تا بتوان در مورد کارایی آن بهتر قضاوت کرد.

پس از جستجوی کامل در منابع علمی مشخص شد که در مجموع 9 مطالعه در این زمینه انجام شده (تاه ماه مارس 2014)  و در آنها 2561 بیمار در بازه زمانی 22 تا 26 هفته با عصاره جینکوبیلوبا تحت درمان قرار گرفته اند.

بررسی دقیق این مطالعات تایید کرد که در بیمارانی که عصاره جینکوبیلوبا مصرف کرده اند تاثیر قابل ملاحظه ای در بهبود عملکرد شناختی آنها در مقایسه با افراد دارونما مشاهده شده است. این قضیه با استفاده از پارامترهای مختلفی اندازه گیری و کاملا تایید شد. قابل ذکر است که مزایای فوق اکثر ا با دوزهای 240 میلی گرم در روز از عصاره جینکو ایجاد شده بود.

در مرحله بعد ایمنی مصرف عصاره جینکوبیلوبا نیز در بیماران فوق ارزیابی شده و مشخص شد که هیچ شواهدی که ایمنی این عصاره را تهدید کند در این مطالعات وجود نداشته است.

نتایج این تحقیق در مجله Journal of Alzheimer's Disease به چاپ رسید.
منابع و رفرنس ها:

Source & Reference

Efficacy and Adverse Effects of Ginkgo Biloba for Cognitive Impairment and Dementia: A Systematic Review and Meta-Analysis

Journal of Alzheimer's Disease, vol. 43, no. 2, pp. 589-603, 2015...

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، خواص دارویی، جینکوبیلوبا، عملکرد عصبی، سیستم عصبی، آلزایمر، زوال شناختی، فلاوانویید، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد