بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آشنایی با فورسکولین و خواص دارویی آن

آشنایی با فورسکولین و خواص دارویی آن
فورسکولین (Forskolin) یک ترکیب شیمایی است که در ریشه گیاه Plectranthus barbatus یافت می شود. این گیاه از زمانهای بسیار قدیم برای درمان اختلالات قلبی از جمله فشار خون بالا و درد قفسه سینه (آنژین) و همچنین برای درمان اختلالات تنفسی همچون آسم استفاده شده است.

از فروسکولین بصورت خوراکی برای درمان مشکلاتی از قبیل آلرژی ها، مشکلات پوستی مانند اگزما و پسوریازیس، چاقی، دوره های دردناکی قاعدگی، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، عفونت های دستگاه ادراری (UTI)، عفونت های مثانه، سرطان پیشرفته، لخته های خون، مشکلات جنسی در مردان، خواب کم (بی خوابی) و تشنج استفاده شده است.

پزشکان در برخی موارد فورسکولین را برای درمان نارسایی قلبی بصورت داخل وریدی نیز تجویز می کنند.

همچنین برخی افراد برای درمان آسم خود از پودرهای فورسکولین بصورت تنفسی نیز استفاده می کنند. علاوه بر این قطره چشم فورسکولین برای درمان گلوکوم نیز موجود است.

تولیدکنندگان داروهای گیاهی در حال حاضر محصولات فورسکولین را که غنی از عصاره فورسکولین است بصورت تجاری تولید می کنند. آنها در تلاشند در فرمولاسیون های مشابه با درمان های سنتی این محصولات را ارائه دهند. اما هنوز شواهد علمی کافی در این مورد که مصرف خوراکی عصاره فورسکولین می تواند سودمند باشد وجود ندارد.


تاثیرات فورسکولین بر روی عضلات قلب و دیواره رگ هاست. فورسکولین می تواند تپش قلب قوی تری ایجاد کرده و رگ ها را گشادتر کند و از این طریق فشار خون را کاهش دهد.

مصرف فورسکولین برای بزرگسالان در حالت های مختلف مصرف مثل داخل وریدی، بصورت قطره و بصورت تنفسی ایمن است. اما در هر کدام ممکن است عوارض جانبی معدودی نیز در برخی افراد وجود داشته باشد.

فورسکولین با برخی داروهای قلبی عروقی تداخل هایی دارد. بنابراین حتما مصرف آن باید با مجوز و مشورت پزشک باشد.منابع و رفرنس ها:

Source & Reference


Forskolin: Uses and Risks

www.webmd.com..

برای مشاهده مقاله روی سایت مبدا به زبان اصلی اینجا کلیک کنیدکلید واژه ها

مکمل غذایی، مکمل ورزشی، ورزشکار، مولتی ویتامین، ریز مغذی ها، کلسیم، آهن، ویتامین گروه ب، ویتامین های محلول در آب، ویتامین های محلول در چربی، سیستم ایمنی، رژیم غذایی، سبک زندگی، لیست مکمل های غذایی، آنتی اکسیدان، عوارض مصرف، نحوه مصرف، کاربرد مکمل های غذایی، بهترین زمان مصرف، داروخانه آنلاین، داروخانه، خرید قرص تقویتی، مکمل شناسی، آثار ویتامین ها، عملکرد عصبی، سرطان، پیشگیری، شربت کودکان، تقویت کودکان، سوء تغذیه کودکان، خستگی مفرط، نشاط، داروخانه های گیاهی، داروخانه های سنتی، اتحادیه، مکمل های ویتامینی، خرید قرص، تهیه شربت، تقویتی، ورزشی، پروتئین، گیاهان دارویی، منابع علمی، آنلاین، مکمل شناسی،

تهیه شده در گروه تحریریه سایت مکمل شناسی

"منصور"

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد