بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

آشنایی با گیاه کاوا و خواص دارویی آن

آشنایی با گیاه کاوا و خواص دارویی آن
کاوا گیاهی است از سرده فلفلیان که در مناطق غربی جزایر اقیانوس آرام بصورت بومی شناخته می شود. کلمه کاوا از کلمه بومی awa در جزایر پلینزی برگرفته شده و در زبان محلی به معنی تلخ می باشد. در اقیانوس آرام جنوبی عصاره کاوا به عنوان یک نوشیدنی اجتماعی مرسوم، مثل الکل در کشورهای غربی، مصرف می شود.

مشاهده شده است که برخی افراد کاوا را بصورت خوراکی مصرف می کنند تا اضطراب، استرس و بی قراری خود را کاهش دهند. برخی افراد آن را برای حل اختلالات خواب نیز مصرف می کنند.

همچنین گزارش شده است که برخی افراد از کاوا برای درمان اختلال کم‌توجهی- بیش‌فعالی (ADHD) استفاده می کنند.

علاوه بر این، از کاوا برای درمان مواردی چون صرع، جنون، افسردگی، میگرن و سردرد های دیگر، سندرم خستگی مزمن (CFS)، سرماخوردگی عمومی و سایر عفونت های شایع دستگاه تنفسی، سل، درد عضلانی، و پیشگیری از سرطان نیز استفاده شده است.

همچنین برخی دیگر از آن برای درمان عفونت های دستگاه ادراری، درد و تورم رحم، بیماری های مقاربتی، درد قاعدگی و برای افزایش رضایت جنسی استفاده می کنند.

از کاوا بر روی پوست نیز برای درمان بیماری های پوستی از جمله جذام، برای بهبود التیام زخم و به عنوان یک آرام بخش استفاده شده است. حتی نوشیدنی های کاوا به عنوان نوشابه در جشن ها نیز مصرف می شوند تا موجب افزایش آرامش شوند.

کاوا می تواند مغز و سایر بخش های سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار دهد. به نظر می رسد لاکتون های موجود در کاوا مسئول تاثیرات آن است.

اما با وجود مصارف فراوان آن، نگرانی های زیادی در مورد ایمنی کاوا و محصولات آن وجود دارد. برخی آسیب های ریوی و حتی برخی از مرگ ها به مصرف کاوا ارتباط داده شده اند. به دلیل این نگرانی ها فروش محصولات کاوا در فروشگاههای اروپا و کانادا ممنوع شده است. اما کاوا هنوز  در فروشگاههای امریکا وجود دارد.منابع و رفرنس های مکمل شناسی برای این خبر:

KAVA: Uses, Side Effects, Interactions and Warnings

www.webmd.com
..


مکمل شناسی را هر روز دنبال کنید

 کپی، فقط در صورت درج نام و لینک مکمل شناسی، مجاز است
 
*توصیه مهم مکمل شناسی در مورد 
خرید و مصرف مولتی ویتامین ها و سایر مکمل های غذایی:
1-مکمل شناسی، یک داروخانه اینترنتی نیست
و فعالیتی در زمینه  خرید و فروش مکمل ها ندارد.
2-به موازات این مطلب، ممکن است مطالعات دیگر، 
نتایجی مغایر و عکس نتایج بالا را  نشان دهد. 
لذااین مطالب نمی تواند دلیلی بر توصیه ومصرف خودسرانه 
مکمل های غذایی باشد و نباید جایگزین توصیه پزشک شود.
3- بهترین محل برای تهیه مکمل های غذایی، داروخانه است.
______________________________

پیشنهاد خواندنی

خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد مشاهده
خار گل گیاهی برای حفاظت از کبد