بر اساس دستورالعمل سازمان غذا و دارو، سایت هیچگونه فعالیتی در راستای فروش مکمل های غذایی ندارد.

گلوکزامین

گلوکزامین

.

گلوکزامین یک آمینومونوساکارید بوده که در کیتین، گلیکوپروتئین‌ها و گلیکوزآمین گلیکانها (که سابقا به عنوان موکوپلی ساکاریدها شناخته می‏شدند) مانند هیالورونیک اسید و هپاران سولفات یافت می‌شود. گلوکزامین به عنوان 2- آمینو – 2- د اکسی گلوکز، 2- آمینو–داکسی–بتا–D–گلوکوپیرانوز و کیتوزامین نیزشناخته می‌شود.

برای مشاهده متن مرجع و رفرنس در کتاب PDR for Nutritional Supplements اینجا کلیک کنید.

ریلکس اچ تی اس حکیم تجارت سهند

کشور تولید کننده

ایران/تولید داخل

نام شرکت عرضه کننده

داروسازی حکیم تجارت سهند

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

گلوکزامین.

شکل دارویی

پماد

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
جوینت ایس کلاژن ویتابیوتیکس

کشور تولید کننده

انگلستان

نام شرکت عرضه کننده

ویتابیوتیکس

تعداد در هر بسته

30 عدد

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

کلاژن هیدرولیز شده,کندروتین سولفات ,گلوکزامین.ویتامین های D-E-C-B12-فولیک اسید- زینک-مس-منگنز-سلنیوم-

شکل دارویی

قرص

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
گلوکزامین کندرویتین ادونسد میسن نچرال

نام برند

میسن
mason

کشور تولید کننده

آمریکا

نام شرکت عرضه کننده

داروگستر یاسین

تعداد در هر بسته

100 عدد

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

کلاژن هیدرولیز شده,کندروتین سولفات ,گلوکزامین.-

شکل دارویی

کپسول

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
استئوپلاس یوروویتال

کشور تولید کننده

آلمان

نام شرکت عرضه کننده

حکیمان طب کار

تعداد در هر بسته

45 عدد

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

کلسیم ,کندروتین سولفات ,گلوکزامین.

شکل دارویی

قرص

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
گلوکزآمین نیچرمید

نام برند

نیچرمید
NATURE MADE

کشور تولید کننده

آمریکا

نام شرکت عرضه کننده

پوراطب

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

گلوکزامین.

شکل دارویی

قرص

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر

نام علمی: گلوکزامین
نام علمی(لاتین): Glucosamine
دسته بندی: سایر
توضیحات علمی: گلوکزامین به طور تجاری به صورت مکمل تغذیه‌ای در سه شکل گلوکزامین هیدروکلرید، یا گلوکزامین HCL، ... گلوکزامین به طور تجاری به صورت مکمل تغذیه‌ای در سه شکل گلوکزامین هیدروکلرید، یا گلوکزامین HCL، گلوکزامین سولفات و N- استیل- گلوکزامین در دسترس می‌باشد.

در PH خنثی و همچنین فیزیولوژیک، گروه آمینو در گلوکزامین پروتونه شده و به آن بار مثبت می‌دهد. اشکال نمکی گلوکزامین حاوی آنیون‌های منفی جهت خنثی کردن این بار می‌باشد. آنیون گلوکزامین هیدروکلرید، کلرید و در گلوکزامین سولفات، سولفات می‌باشد. N- استیل گلوکزامین یک شکل حامل گلوکزامین می‌باشد که در آن گروه آمینی استیله شده، بنابراین بار آن خنثی می‌باشد.

امروزه اکثر مطالعات بالینی که اثر گلوکز آمین را روی استئوآرتریت بررسی می‏کنند، با استفاده از نمک‌های سولفات یا کلرید گلوکزامین انجام می‌شود. این سه شکل در آب محلول هستند. گلوکزامین مورد استفاده در مکمل‌ها معمولاً از اسکلت خارجی موجودات دریایی مشتق شده است. گلوکزامین سنتتیک نیز در دسترس می‌باشد.

ادامه بستن متن
عملکرد: عملکرد گلوکزامین مکمل تاکنون مشخص نشده است. این ماده ممکن است در تحریک و برقراری ساختار و عملکرد ... عملکرد گلوکزامین مکمل تاکنون مشخص نشده است. این ماده ممکن است در تحریک و برقراری ساختار و عملکرد غضروف در مفاصل بدن نقش داشته ‏باشد. گلوکزامین ممکن است ویژگی‌های ضد التهابی نیز داشته‏ باشد.

ادامه بستن متن
مکانیسم عمل: تا زمانیکه عملکرد خاص مکمل گلوکزامین تعیین شود، مکانیسم عمل آن در تخفیف درد آرتریتی و در ترمیم ... تا زمانیکه عملکرد خاص مکمل گلوکزامین تعیین شود، مکانیسم عمل آن در تخفیف درد آرتریتی و در ترمیم غضروف موضوع بررسی می‌باشد. بخش گسترده‌ای از بیوشیمی مولکول‌هایی که در گلوکزامین یافت می‌شوند، شناخته شده است. از نظر بیوشیمیایی، گلوکزامین در متابولیسم گلیکو پروتئینها دخیل می‌باشد.

گلیکو پروتئین‌ها، که به عنوان پروتئو گلیکان نیز شناخته می‌شوند، ماده زمینه‌ای را در ماتریکس خارج سلولی بافت همبند، تشکیل می‌دهند.

پروتئوگلیکان‌ها مواد پلی آنیونی با وزن مولکولی بالا و حاوی انواع بسیار مختلفی از زنجیره‌های جانبی هترو پلی ساکاریدی که به طور کوالانس به ستون پایه زنجیره پلی پتیپدی متصل هستند، می‌باشد. این پلی ساکارید ها95% ساختار پروتئوگلیگان را تشکیل می‌دهند. در حقیقت، از نظر شیمیایی، پروتئوگلیکان‌ها بیشتر از پروتئین به پلی ساکارید‌ها شباهت دارند.

گروه‌های پلی ساکاریدی موجود در پروتئوگلیکان‌ها، گلوکز آمینو گلیکان‌ها یا GAGS نامیده می‌شوند. GAGs‌ها شامل هیالورونیک اسید، کندروتین سولفات، درماتان سولفات، کراتان سولفات، هپارین و هپاران سولفات می‌باشد. تمام GAG‌ها حاوی مشتقات گلوکزامین یا گالاکتوز امین هستند.

مشتقات گلوکزامین در هیالورونیک اسید، کراتان سولفات و هپاران سولفات است. کندروتین سولفات حاوی مشتقات گالاکتوزامین می‌باشد.

هیالورونیک اسید، گلوکزامین گلیکان حاوی گلوکوزامین برای عملکرد غضروف و مفاصل حیاتی می‌باشد. زنجیره‌های GAG اجزای زیر بنایی آگرکان می‌باشد که در غضروف مفصل یافت می‌شود. آگرکان به غضروف مفصلی ویژگی ضربه‌گیری می‌بخشد. که این کار را از طریق تامین فشار تورمی برای غضروف، که توسط نیروهای کششی فیبرهای کلاژن محدود می‌شود، انجام می‌دهد.

این بالانس به غضروف مفصلی قابلیت تغییر شکل کشسانی داده که برای عملکرد آن حیاتی می‌باشد. در مراحل اولیه بیماری مفصلی تخریبی، بیوسنتز آگرکان افزایش می‌یابد. با این حال، در مراحل بعدی سنتز آگرکان کاهش یافته که در نهایت منجر به از دست دادن خاصیت ارتجایی مفصلی و ایجاد سایر علائم استئوآرتریت می‌شود.

در طی روند پیشرفت استئوآرتریت، گلوکزامین اگزوژن می‌تواند نقش سودمندی داشته باشد. در محیط آزمایشگاه وقتی به محیط کشت گلوکزامین اضافه شود، کندروسیتها آگرکان بیشتری تولید می‏کنند در حالی که N- استیل گلوکزامین در این مطالعه کمتر موثر می‌باشد. نتایج بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد، که گلوکزامین فعالیت آنتی اکسیدانی داشته و در مدل‌های حیوانی آرتریت سودمند می‌باشد.

آنیون مقابل نمک گلوکزامین (مانند کلرید یا سولفات) احتمالاً نقشی در عملکرد یا فارماکوکینتیک گلوکزامین ایفا نمی‏کند. به‏علاوه، سولفات در مکمل‌های گلوکزامین سولفات را نباید با گلوکزامین سولفات یافته شده در چنین GAG‌هایی مانند کراتین سولفات و هپاران سولفات اشتباه کرد. در مورد مکمل، سولفات آنیون نمک می‌باشد و در مورد GAG‌ها، سولفات به صورت استر وجود دارد. همچنین، هیچ گلوکزامین سولفاتی در کندروتین سولفات وجود ندارد.


ادامه بستن متن
فارماکوکینتینک: فارماکوکینتیک گلوکزامین در ابتدا حاصل از مطالعات حیوانی می‌باشد. حدود 90% گلوکزامین تجویز شده به ... فارماکوکینتیک گلوکزامین در ابتدا حاصل از مطالعات حیوانی می‌باشد. حدود 90% گلوکزامین تجویز شده به صورت خوراکی مانند نمک‌های گلوکزامین از روده کوچک جذب شده و از آنجا از طریق گردش خون باب به کبد منتقل می‌شوند. به نظر می‏رسد که کسر قابل توجهی از گلوکزامین هضم شده، توسط متابولیسم گذر اول در کبد کاتابولیزه شده و پس از دریافت خوراکی، گلوکزامین آزاد در سرم شناسایی نمی‌شود. در حال حاضر مشخص نمی‌باشد که چه مقدار از دوز دریافتی در مفاصل انسان‌ها برداشت می‌شود. در مطالعات حیوانی، مقداری برداشت در غضروف مفصلی دیده شده است.


ادامه بستن متن
موارد مصرف: مطالعاتی اخیر این فرضیه را که گلوکزامین ممکن است اثرات قابل توجهی در استئواَرتریت، به تنهایی یا در ... مطالعاتی اخیر این فرضیه را که گلوکزامین ممکن است اثرات قابل توجهی در استئواَرتریت، به تنهایی یا در ترکیب با کندروتین سولفات (کندروتین سولفات را ببینید) داشته باشد را مورد تردید قرار داده است. با این حال برخی معتقدند، که فرمولاسیون مناسب گلوکزامین ممکن است موجب فواید قابل توجهی در برخی افراد مبتلا به استئوآرتریت شود.

ادامه بستن متن
موارد منع مصرف : هر گونه حساسیت شناخته شده به محصولات حاوی گلوکزامین


هر گونه حساسیت شناخته شده به محصولات حاوی گلوکزامین


ادامه بستن متن
موارد احتیاط: گلوکزامین ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش دهد. گلوکزامین در حیوانات نرمال و دیابتی شده تجربی، ... گلوکزامین ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش دهد. گلوکزامین در حیوانات نرمال و دیابتی شده تجربی، مقاومت به انسولین را افزایش می‏دهد. در این حیوانات، گلوکزامین داخل وریدی به طور قابل توجهی نرخ برداشت گلوکز را در عضله اسکلتی کاهش می‏دهد. در حیواناتی که گلوکزامین خوراکی دریافت کردند، این موضوع دیده نشده است.

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و افراد دارای اضافه وزن و دارای اختلال در تحمل گلوکز، در صورت استفاده از مکمل‌های گلوکزامین باید قند خون خود را به دقت پایش کنند. به دلیل عدم وجود داده‌های کافی در مورد ایمنی این ماده مصرف آن در کودکان، زنان باردار و مادران شیرده غیر مجاز است.

ادامه بستن متن
عوارض جانبی: عوارض جانبی که عموما گزارش می‌شود شامل شکایات گوارشی مانند سوزش سردل، دیسترس اپی گاستریک واسهال ... عوارض جانبی که عموما گزارش می‌شود شامل شکایات گوارشی مانند سوزش سردل، دیسترس اپی گاستریک واسهال می‌باشد. هیچ واکنش آلرژیک شامل واکنش‌های سولفا آلرژیک به گلوکزامین سولفات، گزارش نشده است.

ادامه بستن متن
تداخلات: گلوکزامین ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش داده و در نتیجه روی تحمل گلوکز اثر بگذارد. افراد ... گلوکزامین ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش داده و در نتیجه روی تحمل گلوکز اثر بگذارد. افراد دیابتی‌هایی که تصمیم به استفاده از مکمل‌های گلوکزامین دارند، باید قند خون خود را به دقت پایش کرده و در صورت نیاز، دوز داروهای کنترل قند خون را مطابقت دهند.

هیچ تداخل دارویی، مکمل تغذیه ای، غذا یا گیاه دارویی شناخته نشده است.


ادامه بستن متن
نحوه و میزان مصرف: سه شکل گلوکزامین که به صورت تجاری در دسترس هستند، گلوکزامین هیدرو کلرید، گلوکزامین سولفات و N استیل ... سه شکل گلوکزامین که به صورت تجاری در دسترس هستند، گلوکزامین هیدرو کلرید، گلوکزامین سولفات و N استیل گلوکزامین می‌باشد. دوز معمولی که توسط افراد مبتلا به استئوآرتریت استفاده می‌شود 1500 میلی‌گرم در دوزهای منقسم روزانه می‌باشد. این سه شکل گلوکزامین در کپسول‌های 500 میلی گرمی در دسترس می‌باشد. میزان پایه گلوکزامین با شکل مکمل فرق می‏کند، گلوکزامین هیدرو کلرید خالص حدود 83% در پایه گلوکزامین، گلوکزآمین سولفات خالص حدود 65% در پایه گلوکزآمین و N- استیل گلوکزامین خالص حدود 75% در پایه گلوکزامین می‌باشد. مکمل‌های موجود حاوی گلوکزامین و کندروتین سولفات (کندروتین سولفات را ببینید) با وزن مولکولی پایین می‌باشد.

استفاده از مکمل به مدت چند هفته برای مشاهده اثرات در صورت وجود، لازم است.

ادامه بستن متن
captcha

سوال خود را مطرح کنید. لطفا پیش از طرح سوال، پرسش و پاسخ های قبلی را ملاحظه فرمایید. ممکن است پرسش شما، قبلا پاسخ داده شده باشد

captcha code
اطلاعات علمی تکمیلی
نام علمی: گلوکزامین
نام علمی(لاتین): Glucosamine
دسته بندی: سایر
توضیحات علمی: گلوکزامین به طور تجاری به صورت مکمل تغذیه‌ای در سه شکل گلوکزامین هیدروکلرید، یا گلوکزامین HCL، ... گلوکزامین به طور تجاری به صورت مکمل تغذیه‌ای در سه شکل گلوکزامین هیدروکلرید، یا گلوکزامین HCL، گلوکزامین سولفات و N- استیل- گلوکزامین در دسترس می‌باشد.

در PH خنثی و همچنین فیزیولوژیک، گروه آمینو در گلوکزامین پروتونه شده و به آن بار مثبت می‌دهد. اشکال نمکی گلوکزامین حاوی آنیون‌های منفی جهت خنثی کردن این بار می‌باشد. آنیون گلوکزامین هیدروکلرید، کلرید و در گلوکزامین سولفات، سولفات می‌باشد. N- استیل گلوکزامین یک شکل حامل گلوکزامین می‌باشد که در آن گروه آمینی استیله شده، بنابراین بار آن خنثی می‌باشد.

امروزه اکثر مطالعات بالینی که اثر گلوکز آمین را روی استئوآرتریت بررسی می‏کنند، با استفاده از نمک‌های سولفات یا کلرید گلوکزامین انجام می‌شود. این سه شکل در آب محلول هستند. گلوکزامین مورد استفاده در مکمل‌ها معمولاً از اسکلت خارجی موجودات دریایی مشتق شده است. گلوکزامین سنتتیک نیز در دسترس می‌باشد.

ادامه بستن متن
عملکرد: عملکرد گلوکزامین مکمل تاکنون مشخص نشده است. این ماده ممکن است در تحریک و برقراری ساختار و عملکرد ... عملکرد گلوکزامین مکمل تاکنون مشخص نشده است. این ماده ممکن است در تحریک و برقراری ساختار و عملکرد غضروف در مفاصل بدن نقش داشته ‏باشد. گلوکزامین ممکن است ویژگی‌های ضد التهابی نیز داشته‏ باشد.

ادامه بستن متن
مکانیسم عمل: تا زمانیکه عملکرد خاص مکمل گلوکزامین تعیین شود، مکانیسم عمل آن در تخفیف درد آرتریتی و در ترمیم ... تا زمانیکه عملکرد خاص مکمل گلوکزامین تعیین شود، مکانیسم عمل آن در تخفیف درد آرتریتی و در ترمیم غضروف موضوع بررسی می‌باشد. بخش گسترده‌ای از بیوشیمی مولکول‌هایی که در گلوکزامین یافت می‌شوند، شناخته شده است. از نظر بیوشیمیایی، گلوکزامین در متابولیسم گلیکو پروتئینها دخیل می‌باشد.

گلیکو پروتئین‌ها، که به عنوان پروتئو گلیکان نیز شناخته می‌شوند، ماده زمینه‌ای را در ماتریکس خارج سلولی بافت همبند، تشکیل می‌دهند.

پروتئوگلیکان‌ها مواد پلی آنیونی با وزن مولکولی بالا و حاوی انواع بسیار مختلفی از زنجیره‌های جانبی هترو پلی ساکاریدی که به طور کوالانس به ستون پایه زنجیره پلی پتیپدی متصل هستند، می‌باشد. این پلی ساکارید ها95% ساختار پروتئوگلیگان را تشکیل می‌دهند. در حقیقت، از نظر شیمیایی، پروتئوگلیکان‌ها بیشتر از پروتئین به پلی ساکارید‌ها شباهت دارند.

گروه‌های پلی ساکاریدی موجود در پروتئوگلیکان‌ها، گلوکز آمینو گلیکان‌ها یا GAGS نامیده می‌شوند. GAGs‌ها شامل هیالورونیک اسید، کندروتین سولفات، درماتان سولفات، کراتان سولفات، هپارین و هپاران سولفات می‌باشد. تمام GAG‌ها حاوی مشتقات گلوکزامین یا گالاکتوز امین هستند.

مشتقات گلوکزامین در هیالورونیک اسید، کراتان سولفات و هپاران سولفات است. کندروتین سولفات حاوی مشتقات گالاکتوزامین می‌باشد.

هیالورونیک اسید، گلوکزامین گلیکان حاوی گلوکوزامین برای عملکرد غضروف و مفاصل حیاتی می‌باشد. زنجیره‌های GAG اجزای زیر بنایی آگرکان می‌باشد که در غضروف مفصل یافت می‌شود. آگرکان به غضروف مفصلی ویژگی ضربه‌گیری می‌بخشد. که این کار را از طریق تامین فشار تورمی برای غضروف، که توسط نیروهای کششی فیبرهای کلاژن محدود می‌شود، انجام می‌دهد.

این بالانس به غضروف مفصلی قابلیت تغییر شکل کشسانی داده که برای عملکرد آن حیاتی می‌باشد. در مراحل اولیه بیماری مفصلی تخریبی، بیوسنتز آگرکان افزایش می‌یابد. با این حال، در مراحل بعدی سنتز آگرکان کاهش یافته که در نهایت منجر به از دست دادن خاصیت ارتجایی مفصلی و ایجاد سایر علائم استئوآرتریت می‌شود.

در طی روند پیشرفت استئوآرتریت، گلوکزامین اگزوژن می‌تواند نقش سودمندی داشته باشد. در محیط آزمایشگاه وقتی به محیط کشت گلوکزامین اضافه شود، کندروسیتها آگرکان بیشتری تولید می‏کنند در حالی که N- استیل گلوکزامین در این مطالعه کمتر موثر می‌باشد. نتایج بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد، که گلوکزامین فعالیت آنتی اکسیدانی داشته و در مدل‌های حیوانی آرتریت سودمند می‌باشد.

آنیون مقابل نمک گلوکزامین (مانند کلرید یا سولفات) احتمالاً نقشی در عملکرد یا فارماکوکینتیک گلوکزامین ایفا نمی‏کند. به‏علاوه، سولفات در مکمل‌های گلوکزامین سولفات را نباید با گلوکزامین سولفات یافته شده در چنین GAG‌هایی مانند کراتین سولفات و هپاران سولفات اشتباه کرد. در مورد مکمل، سولفات آنیون نمک می‌باشد و در مورد GAG‌ها، سولفات به صورت استر وجود دارد. همچنین، هیچ گلوکزامین سولفاتی در کندروتین سولفات وجود ندارد.


ادامه بستن متن
فارماکوکینتینک: فارماکوکینتیک گلوکزامین در ابتدا حاصل از مطالعات حیوانی می‌باشد. حدود 90% گلوکزامین تجویز شده به ... فارماکوکینتیک گلوکزامین در ابتدا حاصل از مطالعات حیوانی می‌باشد. حدود 90% گلوکزامین تجویز شده به صورت خوراکی مانند نمک‌های گلوکزامین از روده کوچک جذب شده و از آنجا از طریق گردش خون باب به کبد منتقل می‌شوند. به نظر می‏رسد که کسر قابل توجهی از گلوکزامین هضم شده، توسط متابولیسم گذر اول در کبد کاتابولیزه شده و پس از دریافت خوراکی، گلوکزامین آزاد در سرم شناسایی نمی‌شود. در حال حاضر مشخص نمی‌باشد که چه مقدار از دوز دریافتی در مفاصل انسان‌ها برداشت می‌شود. در مطالعات حیوانی، مقداری برداشت در غضروف مفصلی دیده شده است.


ادامه بستن متن
موارد مصرف: مطالعاتی اخیر این فرضیه را که گلوکزامین ممکن است اثرات قابل توجهی در استئواَرتریت، به تنهایی یا در ... مطالعاتی اخیر این فرضیه را که گلوکزامین ممکن است اثرات قابل توجهی در استئواَرتریت، به تنهایی یا در ترکیب با کندروتین سولفات (کندروتین سولفات را ببینید) داشته باشد را مورد تردید قرار داده است. با این حال برخی معتقدند، که فرمولاسیون مناسب گلوکزامین ممکن است موجب فواید قابل توجهی در برخی افراد مبتلا به استئوآرتریت شود.

ادامه بستن متن
موارد منع مصرف : هر گونه حساسیت شناخته شده به محصولات حاوی گلوکزامین


هر گونه حساسیت شناخته شده به محصولات حاوی گلوکزامین


ادامه بستن متن
موارد احتیاط: گلوکزامین ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش دهد. گلوکزامین در حیوانات نرمال و دیابتی شده تجربی، ... گلوکزامین ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش دهد. گلوکزامین در حیوانات نرمال و دیابتی شده تجربی، مقاومت به انسولین را افزایش می‏دهد. در این حیوانات، گلوکزامین داخل وریدی به طور قابل توجهی نرخ برداشت گلوکز را در عضله اسکلتی کاهش می‏دهد. در حیواناتی که گلوکزامین خوراکی دریافت کردند، این موضوع دیده نشده است.

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و افراد دارای اضافه وزن و دارای اختلال در تحمل گلوکز، در صورت استفاده از مکمل‌های گلوکزامین باید قند خون خود را به دقت پایش کنند. به دلیل عدم وجود داده‌های کافی در مورد ایمنی این ماده مصرف آن در کودکان، زنان باردار و مادران شیرده غیر مجاز است.

ادامه بستن متن
عوارض جانبی: عوارض جانبی که عموما گزارش می‌شود شامل شکایات گوارشی مانند سوزش سردل، دیسترس اپی گاستریک واسهال ... عوارض جانبی که عموما گزارش می‌شود شامل شکایات گوارشی مانند سوزش سردل، دیسترس اپی گاستریک واسهال می‌باشد. هیچ واکنش آلرژیک شامل واکنش‌های سولفا آلرژیک به گلوکزامین سولفات، گزارش نشده است.

ادامه بستن متن
تداخلات: گلوکزامین ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش داده و در نتیجه روی تحمل گلوکز اثر بگذارد. افراد ... گلوکزامین ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش داده و در نتیجه روی تحمل گلوکز اثر بگذارد. افراد دیابتی‌هایی که تصمیم به استفاده از مکمل‌های گلوکزامین دارند، باید قند خون خود را به دقت پایش کرده و در صورت نیاز، دوز داروهای کنترل قند خون را مطابقت دهند.

هیچ تداخل دارویی، مکمل تغذیه ای، غذا یا گیاه دارویی شناخته نشده است.


ادامه بستن متن
نحوه و میزان مصرف: سه شکل گلوکزامین که به صورت تجاری در دسترس هستند، گلوکزامین هیدرو کلرید، گلوکزامین سولفات و N استیل ... سه شکل گلوکزامین که به صورت تجاری در دسترس هستند، گلوکزامین هیدرو کلرید، گلوکزامین سولفات و N استیل گلوکزامین می‌باشد. دوز معمولی که توسط افراد مبتلا به استئوآرتریت استفاده می‌شود 1500 میلی‌گرم در دوزهای منقسم روزانه می‌باشد. این سه شکل گلوکزامین در کپسول‌های 500 میلی گرمی در دسترس می‌باشد. میزان پایه گلوکزامین با شکل مکمل فرق می‏کند، گلوکزامین هیدرو کلرید خالص حدود 83% در پایه گلوکزامین، گلوکزآمین سولفات خالص حدود 65% در پایه گلوکزآمین و N- استیل گلوکزامین خالص حدود 75% در پایه گلوکزامین می‌باشد. مکمل‌های موجود حاوی گلوکزامین و کندروتین سولفات (کندروتین سولفات را ببینید) با وزن مولکولی پایین می‌باشد.

استفاده از مکمل به مدت چند هفته برای مشاهده اثرات در صورت وجود، لازم است.

ادامه بستن متن
لیست محصولات موجود در ایران
ریلکس اچ تی اس حکیم تجارت سهند

کشور تولید کننده

ایران/تولید داخل

نام شرکت عرضه کننده

داروسازی حکیم تجارت سهند

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

گلوکزامین.

شکل دارویی

پماد

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
جوینت ایس کلاژن ویتابیوتیکس

کشور تولید کننده

انگلستان

نام شرکت عرضه کننده

ویتابیوتیکس

تعداد در هر بسته

30 عدد

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

کلاژن هیدرولیز شده,کندروتین سولفات ,گلوکزامین.ویتامین های D-E-C-B12-فولیک اسید- زینک-مس-منگنز-سلنیوم-

شکل دارویی

قرص

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
گلوکزامین کندرویتین ادونسد میسن نچرال

نام برند

میسن
mason

کشور تولید کننده

آمریکا

نام شرکت عرضه کننده

داروگستر یاسین

تعداد در هر بسته

100 عدد

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

کلاژن هیدرولیز شده,کندروتین سولفات ,گلوکزامین.-

شکل دارویی

کپسول

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
استئوپلاس یوروویتال

کشور تولید کننده

آلمان

نام شرکت عرضه کننده

حکیمان طب کار

تعداد در هر بسته

45 عدد

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

کلسیم ,کندروتین سولفات ,گلوکزامین.

شکل دارویی

قرص

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر
گلوکزآمین نیچرمید

نام برند

نیچرمید
NATURE MADE

کشور تولید کننده

آمریکا

نام شرکت عرضه کننده

پوراطب

دسته بندی از لحاظ ترکیبات اصلی

گلوکزامین.

شکل دارویی

قرص

قیمت

۰ ریال
اطلاعات بیشتر