مکمل های غذایی، مقوله ای کاملا جدید است و به همین دلیل شاید تصور شود که در این خصوص مطالب و اطلاعات به میزان کافی در دسترس نیست. سایت مکمل شناسی برپایه رسالت اصلی خود که ارتقائ سواد تغذیه ای در حوزه مکمل های غذایی در جامعه است، بر آن شده است که اطلاعات مختلف در این خصوص را به صورت یک بانک اطلاعات جامع در کنار یکدیگر جمع آوری کند.
بر این اساس، سعی داریم مباحث مختلف پیرامون سرفصل های مختلف مکمل ها نظیر مکمل های غذایی، مکمل های دارویی، مکمل های ورزشی، مکمل های تقویتی، مکمل های ویتامینی، مکمل های لاغری، مکمل های تناسب اندام و زیبایی، مکمل های بدنسازی، مکمل های پروتئینی را دنبال کرده و مجموعه ای از کلیه مقالات منتشر شده را گرداوری کنیم.
دراین بین، تولید و ترجمه مقالات جدید و مصاحبه با استاید فن نیز از دیگر دغدغه هایی است که مکمل شناسی سعی کرده است نسبت به رفع آن بی توجه نباشد.
به اذعان صاحب نظران، استفاده صحیح و علمی مکمل های غذایی بی شک می تواند مانع بروز سوء تغذیه در جوامعی باشد که دچار فقر ریزمغذی ها یا درشت مغدی ها شده اند. اما شرط اصلی برای دستیابی به این مهم، توجه به اصول علمی و رعایت پیش فرض های اولیه است.
مهمترین منابع برای مطالعه همزمان آثار سوء و پیامدهای مثبت و منفی مکمل های غذایی را باید در کتاب های مرجع دنبال کرد که ما دراین خصوص از مطالب کتاب پی دی آر استفاده کرده ایم.

لیست مقالات مکمل های غذایی

مولفه های مکمل شناسی در خصوص مولتی ویتامین های ایرانی و مولتی ویتامین های خارجی

مولفه های مکمل شناسی در خصوص مولتی ویتامین های ایرانی و مولتی ویتامین های خارجی

تاریخ ثبت:۱۵ بهمن ۱۳۹۵
مروری بر مولفه های مکمل شناسی در خصوص مولتی ویتامین های ایرانی و مولتی ویتامین های خارجی مولتی ویتامین یک فراورده شیمیایی یا گیاهی؟به طور کلی این دیدگاه کارشناسی ...